Sisukaart

  .: Tutvustus
  .: Hiina meditsiin
    Akupunktuur
    Gua sha
    Toitumisteraapia
    Keelediagnostika
  .: Ayurveda
  .: Teraapiad
  .: Jooga
  .: Artiklid
  .: Huvitavat kuulamist
  .: Muu huvitav
  .: Kontakt
 
Hiina meditsiin Gua sha

Gua sha on Hiina meditsiini ravimeetod, mis tähendab „haiguse ära kraapimist“. Algselt hakkasid seda rohkem kui 2000 aastat tagasi kasutama hiina talupojad palaviku alandamiseks. Tänapäeval on see üks idamaade meditsiinis levinumaid tehnikaid.

Energia Qi või verevoolu seiskumine mingis kohas on sagedane valude põhjus. Gua sha meetodiga pannakse need uuesti liikuma. Kõgepealt määritakse mõjutatav kehapiirkond ravimtaimedest õliga kokku. Seejärel liigutakse spetsiaalse kaabitsaga mööda vastavaid
meridiaane.

 Gua sha massaaz

Nefriidist kaabits

Kumera servaga kaabitsad võivad olla tehtud jadeiidist, looma luust või sarvest, plastikust, vahel kasutatakse ka hiinapärast supilusikat või münti. Protseduuri võib teostada igal kehapiirkonnal. Kui probleem on tõsine, võivad kraapimise tulemusel tekkida valutud verevalumid, mis kaovad mõne päevaga.
Gua sha parandab vereringet ja ainevahetust, aitab väljutada jääkaineid. Enamik patsiente tunnetab muutust organismis koheselt. Pärast protseduuri soovitatakse järgneva päeva jooksul puhata ning vältida alkoholi, ülesöömist, paastumist, rasket tööd ja treeningut.

 


Vastunäidustused: lahtised haavad, vere hüübimishäired, pahaloomulised kasvajad, rasked südamehaigused, tromboosi oht, vältida tuleb veenilaiendite piirkonda ja raseduse puhul kõhu ja alaselja piirkonda.

Näidustused: peavalu, migreen, pearinglus, palavik, külmetushaigused, väsimus, valusündroomid (lihas-, liiges- ja närvivalud), köha/bronhiit, astma, kopsu emfüseem, lihas- ja kõõlusvigastused, lihasjäikus, liigesliikuvuse piiratus, fibromüalgia, kuumarabandus, seedeprobleemid, PMS, põie ja suguorganite häired, toidumürgitus.

Gua sha efekt

 
Ole terve  Tel. +372 5068236  E-mail: andres[at]oleterve.eu