Sisukaart

  .: Tutvustus
  .: Hiina meditsiin
    Akupunktuur
    Gua sha
    Toitumisteraapia
    Keelediagnostika
  .: Ayurveda
  .: Teraapiad
  .: Jooga
  .: Artiklid
  .: Huvitavat kuulamist
  .: Muu huvitav
  .: Kontakt
 
» Hiina meditsiin » Toitumisteraapia

Hiina toitumisteraapiat peetakse mitme tuhande aasta vanuseks ning on üheks osaks hiina traditsioonilisest meditsiinist (TCM). Esimene sellekohane kirjutis pärineb siiski alles 300 aastat eKr pealkirjaga „Huangdi Neijing” või „Yellow Emperor`s Inner Canon” ehk „Kollase imperaatori sisemeditsiini klassik “. Huangdi Neijing-i kui Vana-Hiina meditsiini baasteksti loetakse oluliseks hiina traditsioonilise meditsiini allikaks. Seda võib oma tähtsuselt võrreldav Hippokratese ja Galenosi arstiteadusega.
Hiina toitumisteraapia on ülesehitatud filosoofiale, mille kohaselt erinevad toiduainetes sisalduvad koostisained ja nende kombinatsioonid on inimesele füüsiliselt mitut moodi kasulikud. Erinevaid toiduaineid ja ürte kasutatakse nii ravival kui ka ennetaval eesmärgil.
Yin ja yang toit

 Toitumine peab olema hoolikalt tasakaalustatud, mis algab vastandite leidmises ning nendega ettevaatlikus kombineerimises.
Hiina toitumisteraapia on tugevalt seotud ka Vana-Hiina vastandite Yin- ja Yang-filosoofiaga. Tüüpilised Yin-toiduained on näiteks hiinakapsas, baklažaan ja tofu, mis mõjuvad organismi jahutavalt. Yang tüüpi ehk toniseerivad toiduained on näiteks lambaliha, kreekapähkel, ingver, must pipar, kaneel ja nelk. Yin-i ja Yang-i tasakaal on tervisliku toitumise võtmesõna. Kuidas aga teada, millised toiduaineid kokku sobitada ning millised neist aitavad ennetada või ravida teatud tervisehädasid? Sellele tulebki vastust otisda Hiina toitumisteraapiast.

  Hiina toitumisteraapiast võib seega abi olla paljude tervise hädade korral, kaasaarvatud ülekaal. Sattudes hiina meditsiini praktiseerija juurde, ei tasuks imestada tema uudishimu selle üle mis puudutab teie igapäevast menüüd ja toitumisharjumusi.  Tavaliselt antakse igale patsiendile individuaalselt täpsed juhised. Selgitatakse mis on kasulik ja mis on vastunäidustatud tema organismile. Koostatud toidusedel võib olla kas ajutine, haiguse möödumiseni või alaline.

Hiina toitumisteraapiast on kirjutatud mitmeid tarkasid raamatuid, see on mitmekülgne ja põnev teema
Linke:
Hiina raviköögi kaheksa aaret

 
Ole terve  Tel. +372 5068236  E-mail: andres[at]oleterve.eu