Sisukaart

  .: Tutvustus
  .: Hiina meditsiin
  .: Ayurveda
  .: Teraapiad
  .: Jooga
  .: Artiklid
  .: Huvitavat kuulamist
  .: Muu huvitav
  .: Kontakt
 
» Artiklid


Tõde valuvaigistite kohta, mida vaga vahesed teavad. Tasub lugeda
Paljud meist on kogenud pimestavalt valusat peavalu, halvava toimega seljavalu või kõrget palavikku. Kas harjumusest või vajadusest igapäevaelu toimetusi jätkata on peamine lahendus nendele probleemidele kiire ja mugav valuvaigisti – kõige sagedamini aspiriin või ibuprofeen. Valuvaigistit peetakse turvaliseks ja mugavaks vahendiks vältida ja leevendada enda kannatusi. Kuid aina enam uuringuid näitavad, et regulaarne valuvaigisti tarbimine on kõike muud kui turvaline tava. Lühiajaline leevendus võib kaasa tuua pikaajalise kahju.
 
Aspiriin ehk atsetüülsalitsüülhape on toodetud loodusliku komponendi salitsüülhappe eeskujul, mis on paljudes taimedes laialt levinud. Kreeka arst Hippokrates kirjeldas juba 5. sajandil e.m.a pajukoorest tehtud pulbrit, mis leevendab valu ning alandab palavikku. Kuna seda ainet leidub paljudes taimedes, siis on leitud, et taimetoitlastel on veres kõrgem salitsüülhappe kontsentratsioon kui teraviljal ja lihal põhineva toitumisega inimestel. Kuid erinevalt enda looduslikust eeskujust on sünteetilise atsetüülsalitsüülhappe mõju kehale oluliselt kompleksem ja kahjulikum.
 
Aspiriiniga on seostatud lugematu hulk kõrvalnähtusid nagu näiteks neerupuudulikkus, maksapuudulikkus, soolestiku haavandid, kuulmishäired ja ajuverejooks. Kõige enam mainitakse aspiriini puhul verejooksudega seotud kõrvalnähtusid, kuna sellel ravimil on n-ö verd vedeldav toime, mis tähendab, et see pärsib vere hüübimist. Vanemaealiste inimeste seas läbi viidud uuring näitas, et isegi väike doos (75 mg) aspiriini päevas mõjutas oluliselt katsealuste neerude funktsioneerimist. Aspiriini toksilisus ei piirdu ainult vanemate inimestega, ka tervetel täiskasvanud inimeste puhul on leitud, et aspiriinil on pikema aja vältel pidevalt tarvitades toksiline mõju soolestikule.
 
Ibuprofeeni on turustatud kui aspiriinist turvalisemat valikut, kuid kõrvalnähtude osas on selle ravimi toimed veel raskemad – seda seostatakse sageli aneemia, DNA-kahjustuste, kuulmishäirete, kõrge vererõhu, raseduse katkemise ja palju muuga. Uudisteagentuuri Reuters poolt avaldatud artikli sissejuhatuses võrreldakse valuvaigisteid ibuprofeeni ja diklofenaki suuri koguseid tarbimisel isegi tugeva valuvaigistiga Vioxx, mis eemaldati müügist selle raskekujuliste kõrvalnähtude tõttu. Artikkel kirjeldab seda, et uurimused on näidanud kolmandiku võrra suurenenud südameataki riski pidevatel valuvaigistite kasutajatel.
 
Valuvaigistite kasutamisel tuleks olla väga ettevaatlik hoolimata sellest, et need on retseptita igal pool vabalt kättesaadavad. Olenemata vanusest ja tervislikust seisundist tuleks nende võtmist võimalusel vältida, sest nende pikaajaline mõju võib olla väga kahjulik.
 
Alternatiivsed looduslikud ravimid, millest võib valu leevendamisel abiks olla, on näiteks ingver, kurkum ja omega-3 rasvhapped. Ingver on Aasia, India ja Araabia traditsioonilises ravis väga sageli kasutuses. Seda tugevatoimelist juurt võib võtta nii eraldi, toidu sees, teena või isegi kapslina. On leitud, et see aitab väga hästi iivelduse ja põletiku vastu. Uuringud on näidanud, et üks gramm ingverit päevas aitas leevendada naistel menstruaaltsükliga seotud valusid.
 
Kurkum on samuti traditsioonilises meditsiinis väga kõrgelt hinnatud aine, mis paljude muude heade omaduste hulgas aitab ka vähendada põletikku. Omega-3 rasvhapped võivad olla liigestevalu leevendamisel sama efektiivsed kui ibuprofeen ning neid on võimalik võtta ka kapslina.
 
Uuri lähemalt aspiriini, ibuprofeeni ja teiste mittesteroidsete põletikuvastaste ravimite (NSAID) kõrvalnähtude ning võimalike alternatiivide kohta ning kasutaja valuvaigistit nii harva kui võimalik. Igasuguse valu puhul tuleks võimalusel alati ravida valu põhjust, mitte sümptomeid, seda eriti ravimiga, mis võib omakorda kaasa tuua veel raskemaid terviseprobleeme.
 
Allikas: Telegram
Foto: huffingtonpost.co.uk

 
Ravimeetodite hindamine
Hea karma kunst Tiibeti moodi, 1 osa.
Tõde valuvaigistite kohta, mida vaga vahesed teavad. Tasub lugeda
Ainult naistele … abi loodusest
Graviola vähivastane toime keemiaravist tuhandeid kordi tõhusam
30 asja, mida sa ei tohiks endale teha
Imejuur maka teeb pahadest päevadest head
Õpetus põhjusest ja tagajärjest vaimumaailmas
Mesi ja kaneel kui võlurohud
Keemiaravi pettus – pärast ravi levib vähk kiiremini
Mõtle end terveks: 15 iseloomujoont, mis põhjustavad haigusi
Antibiootikumide lõpp
Lõpuks on leitud tõendid, et vähk on inimeste loodud haigus
Kas sinu hambapasta tekitab vähki?
Airi Värnik: Miks me ei võiks heaks jäädagi
Intuitsiooni arendamine
Milline on sinu lugu?
Õiged mõtted on südame parimad sõbrad
Joogastiilide välimääraja
Miks taimne raud on parim?
Rafineeritud suhkur nõrgendab immuunsüsteemi
Kas paastumine puhastab keha mürkidest?
Piima poolt või vastu?
Probiootikumid - kellele ja milleks?
Nõelravikanalid muudeti nähtavaks
MATE - selge mõistuse jook
16-aastane tüdruk lahendas nõelravi saladuse
Psühhosomaatika- meditsiini eikellegimaal
Doktor: meie inimesed ei oska oma keha märke lugeda
Mõtetel on suur jõud: oska soovida nii, et kõik su soovid ka täituksid!
Välimus näitab nõrgad kohad kätte
Hiina meditsiini põhitõed
Indigolaste Tom jagab eestlastele rännakutelt kogutud vilju
Nõelravil on ka tegelik raviefekt
Mida paneme hambaharjale?
Mõtted heaolu teenistuses
 
Ole terve  Tel. +372 5068236  E-mail: andres[at]oleterve.eu