Sisukaart

  .: Tutvustus
  .: Hiina meditsiin
  .: Ayurveda
  .: Teraapiad
  .: Jooga
  .: Artiklid
  .: Huvitavat kuulamist
  .: Muu huvitav
  .: Kontakt
 
» Artiklid


Rafineeritud suhkur nõrgendab immuunsüsteemi
Suhkur on tänapäeva toiduainete turul üks ohtlikumaid aineid. Jutt on sahharoosist, valgest kristallsuhkrust, mis on saadud rafineerimise teel (suhkru)roost ja (suhkru)peedimahlast, eemaldades sealt vitamiinid, mineraalid, proteiinid, kiudained, vee ja teised sünergistilised elemendid.
Valge suhkur on tööstuslikult toodetud kemikaal, mida looduses ei leidu ja seetõttu ei sobi selline aine inimesele tarbimiseks. Teised suhkrud, nagu fruktoos (puuviljades ja suhkrus), laktoos (piimas) ja maltoos (teraviljades), on neutraalsed ained, millel on ka toiteväärtus. Toorsuhkur on jämedakoeline, pruun ja kleepuv, seda saadakse (suhkru)roomahla keetmisel ja ka see on tervislik toit, kuid sellist toorsuhkrut on läänes väga raske leida.
Niinimetatud "pruun suhkur", mida müüakse supermarketites, pole midagi rohkemat kui rafineeritud suhkur koos väikese koguse roosiirupiga, et anda ainele värvi ja lõhna. Seegi ei ole "tervise toit".

 
Suhkur surub maha immuunsüsteemi. Suur suhkru kogus sunnib kõhunääret eraldama ebanormaalselt suuri koguseid insuliini, mida on vaja suhkru lõhustamiseks. Insuliin püsib vereringes veel pikka aega pärast suhkru metaboliseerimist. Üks põhilisi kõrvalmõjusid on ajuripatsi toodetava kasvuhormooni mahasurumine. Kasvuhormoon on peamine immuunsüsteemi reguleerija. Igaühel, kes sööb iga päev suure koguse suhkrut, on kasvuhormooni kriitiliselt väikeses koguses ning sellest johtuvalt tegutseb ka immuunsüsteem puudulikult - see tuleneb pidevast insuliinikogusest veres. Lisaks, rafineeritud valgesse suhkrusse suhtub inimese immuunsüsteem kui võõrasse toksilisse ainesse tema mitteloodusliku keemilise struktuuri tõttu, kuid ka rafineerimise jäänukina tööstuslike lisandite tõttu. Kuna suhkur tekitab ebavajalikku immuunsüsteemi reaktsiooni ning samal ajal surub ise immuunsüsteemi maha, võib järeldada, et ta nõrgestab immuunsüsteemi kaheteralise mõõgana. Suhkur on paljude haiguste põhjustaja ja ka taandarengu tingimuste tekitaja. Suhkru tarbimine võib kergesti põhjustada diabeeti ja see on ka üks tagurlikumaid tegureid, mis tööstuslikus läänes on levinud lausa epideemiana. Kuna suhkur on "toitainevaba", siis peab keha suhkru metaboliseerimiseks "laenama" puuduvad vitamiinid, mineraalid ja teised sünergistilised toitained oma kudedest. Suur suhkrutarbimine põhjustab pidevat toitainete eemaldumist kehast. Nüüdisaegsed uuringud tõestavad, et suhkur ei põhjusta hambaprobleeme mitte niivõrd välisest kontaktist hammastega, kuivõrd laastab neid seespidiselt - imedes hammastest kaltsiumi välja. Suhkur tühjendab keha kaaliumi ja magneesiumi tagavarasid, mida on vaja normaalseks südametegevuseks, ja on seega põhiline tegur südamehaiguste juures.

Keha toitainetest tühjaks imemine põhjustab suurt isu ja sööma-pummelunge, kuna keha otsib võimalust taastada toitaineid, mille suhkur on "varastanud". Enamik inimesi tarbib oluliselt rohkem suhkrut, kui nende keha suudab energiaks tarvitada. Kui see juhtub, siis muundab maks liigse suhkru triglütseriidiks ja ladustab selle rasvana või toodab kolesterooli suhkru kõrvalainetest, ladustades selle veenidesse ja arteritesse. Suhkur on seega peamine tegur ka rasvumise ja ateroskleroosi tekkimisel. Suhkur on sõltuvust tekitav aine. Raamatus "Sugar Blues" kirjutab William Dufty: "Erinevus suhkru- ja narkosõltuvuse vahel on ainult [intensiivsuse] astmes."
Suhkru tarbimise äkiline lõpetamine toob esile võõrutusnähud, mis esinevad ka narkootiliste ainete puhul - väsimus, roidumus, depressioon, tujukus, peavalud, liigesevalud. Suhkru sõltuvuslikku iseloomu näitab selle tarbimise hulk USAs - keskmiselt 60 kg inimese kohta aastas, 150 grammi päevas. Niisugust kogust võiks nimetada aine liigtarbimiseks.
Enamik inimesi isegi ei adu, kui palju suhkrut nad iga päev tarvitavad, sest palju temast on peidus teisteski toiduainetes. Tavaline 340-grammine limonaadipurk sisaldab näiteks üheksa teelusikatäit rafineeritud valget suhkrut. Suhkru tarbimus USAs on nii kõrge, et see põhjustab isegi sotsiaalseid probleeme, eriti lastes, kellel esineb seetõttu käitumishäireid ja õppimissuutmatust. Hiljutistes Dr C. Keith Connorsi uuringutes Washingtoni lastehaigla patsientide põhjal tuvastati "hävitav" seos suhkru ja süsivesikute (hommikusöögihelbed, koogid, biskviidid) koostarbimisel ning vägivaldsel käitumisel, ülepingetel ja õppimisraskustel. Teistes uuringutes märgati, et pidev vägivald vanglates vähenes märkimisväärselt, kui sealsetest toitudest eemaldati rafineeritud suhkur ja tärklis. Singapur keelustas 1991. aastal kõikides koolides ja noortekeskustes suhkrusisaldusega limonaadide müügi, põhjendades seda suhkru ohtlikkusega laste vaimsele ja füüsilisele tervisele.
Kui sul või su lastel on suur magusaisu, siis oleks parem süüa mett, (suhkru)roosiirupit või odralinnaseid - need pole mitte ainult magusad, vaid ka toitaineid sisaldavad ja terapeutiliselt kasulikud ained.

Allikas: Daniel Reid http://www.hps-online.com/foodprof1.htm

Ravimeetodite hindamine
Hea karma kunst Tiibeti moodi, 1 osa.
Tõde valuvaigistite kohta, mida vaga vahesed teavad. Tasub lugeda
Ainult naistele … abi loodusest
Graviola vähivastane toime keemiaravist tuhandeid kordi tõhusam
30 asja, mida sa ei tohiks endale teha
Imejuur maka teeb pahadest päevadest head
Õpetus põhjusest ja tagajärjest vaimumaailmas
Mesi ja kaneel kui võlurohud
Keemiaravi pettus – pärast ravi levib vähk kiiremini
Mõtle end terveks: 15 iseloomujoont, mis põhjustavad haigusi
Antibiootikumide lõpp
Lõpuks on leitud tõendid, et vähk on inimeste loodud haigus
Kas sinu hambapasta tekitab vähki?
Airi Värnik: Miks me ei võiks heaks jäädagi
Intuitsiooni arendamine
Milline on sinu lugu?
Õiged mõtted on südame parimad sõbrad
Joogastiilide välimääraja
Miks taimne raud on parim?
Rafineeritud suhkur nõrgendab immuunsüsteemi
Kas paastumine puhastab keha mürkidest?
Piima poolt või vastu?
Probiootikumid - kellele ja milleks?
Nõelravikanalid muudeti nähtavaks
MATE - selge mõistuse jook
16-aastane tüdruk lahendas nõelravi saladuse
Psühhosomaatika- meditsiini eikellegimaal
Doktor: meie inimesed ei oska oma keha märke lugeda
Mõtetel on suur jõud: oska soovida nii, et kõik su soovid ka täituksid!
Välimus näitab nõrgad kohad kätte
Hiina meditsiini põhitõed
Indigolaste Tom jagab eestlastele rännakutelt kogutud vilju
Nõelravil on ka tegelik raviefekt
Mida paneme hambaharjale?
Mõtted heaolu teenistuses
 
Ole terve  Tel. +372 5068236  E-mail: andres[at]oleterve.eu