Sisukaart

  .: Tutvustus
  .: Hiina meditsiin
  .: Ayurveda
  .: Teraapiad
  .: Jooga
  .: Artiklid
  .: Huvitavat kuulamist
  .: Muu huvitav
  .: Kontakt
 
Ayurveda

Minu suhtest Ayurvedaga.
Mäletan, kui ma kunagi esimest korda sõna "Ayurveda" kuulsin, siis mõtlesin on see ikka alles üks imelik ja müstiline sõna ja eks see Ayurveda üks "uh-uu" asi ole.
Ega tookord midagi rohkemat ei juhtunudki, aga ajapikku hakkas see Ayurveda üha enam ja enam minu teadvusesse ja infovoogu sisse purjetama. Kuigi siis tundus see mulle veel ikka hiromantia või vähemalt segase asjana.
Mingil hetkel läksid, aga asjad nii et asusin Rene Bürklandi juurde hiina meditsiini õppima, kust sain oma esimesed arusaamad holistilese meditsiini- ja elukäsitluse kohta. Tekkis ka arusaamine looduse algelementide, tsüklite ja energiate osas.
Nüüd oli see juba tublisti abiks uuesti Ayurvedasse süvenemisel ja arusaamade tekkimisel. Eelnevalt omandatud teadmistega oli pilt juba eelmise korraga võrreldes palju selgem (arusaadavam) ning hakkasid tekkima mingid seosed ja arusaamad.
Dhanvantari

Kuidagi iseenesest hakkas jõudma minuni Ayurveda alast informatsiooni ja kirjandust ning kuidagi märkamatult pühendusin sellesse teemasse.
Peale mõningast materjalide uurimist ja loengute kuulamist tekkis mul arusaam, et Ayurveda ongi erinevate tervisesüsteemide ja teraapiate alge- kust kõik on alguse saanud.
Paljud faktid ja uurimused viitavad, et nii hiina- ja tiibeti meditsiin, kui ka vana kreeka meditsiini põhinevad Ayurvedal ning on kohanenud vastavalt geograafilisele asukohale ja kultuurile.
See arusaam andis tõuke üha enam ja enam Ayrvedasse süvenemiseks.
Mis see Ayurveda siis ikkagi on?
Mõned allikad väidavad, et see on rohkem kui 7000 aastat vana, Indiast pärit meditsiini süsteem, seda väidavad ka muidugi paljud India Ayurveda keskused- ja koolid.

Kuid mis siis ikkagi usaldusväärseid materjale uurides ja loenguid kuulates välja koorus?
Nimelt see, et Ayurveda oli olemas ammu enne seda, kui esimesed teadmised 7000 aasta eest puidule üles tähendati.
Tuleb aga välja, et tegelikult annti neid teadmisi algselt edasi suusõnaliselt, õpetajalt-õpilasele kulgevat järjepidevusliini pidi, ning tänu tolleaegsele kõrgkultuurile on Veda teadmised Indias säilinud kõige paremini.
Üks osa Veda teadusest on ka Ayurveda, kus sanskriti keeles Ayur tähenab "elu" ja sõna veda "teadust".
Nüüd siis tuleb kõige huvitavam ja müstilisem osa- Vedades öeldakse, et kõik vedalikud teadmised on meile kõrgemalt poolt antud, et inimene saaks ikka oma eluga paremini hakkama. Iseasi on muidugi see, kas me neid teadmisi omame ja kasutame.
Rahva seas levib selline ütlus või naljajutt, et jumal lõi inimese ja saatis ta Maale, aga unustas "manuali" ehk tehnilise juhendi kaasa panna ning selle pärast me oma eluga nii puntras oleme.
Mulle aga tundub, et Ayurveda ongi see "manual" ja nagu tavaliselt, ei viitsi inimene seda lugeda, lootes kuidagi ise hakkama saada.
Tulemused aga näitavad, et nii kipuvad asjad untsu minema.

Hetkel jälgin oma elus Ayurveda tõekspidamisi, aitan tuttavaid ja teisi abivajajaid, andes edasi neid teadmisi mida olen ise omandanud.
Olen õppinud Krautmani Massaazi- ja Tervise Akadeemias Ayurveda õlimassaazi ehk Abyangat.
Enesetäiendamiseks kuulan loenguid Venemaa Avatud Veda Ülikoolis ja kindel plaan on ka minna lähiajal Indiasse õppima.

 
Ole terve  Tel. +372 5068236  E-mail: andres[at]oleterve.eu